Styl życiaTechnologie

Studnie Jelenia Góra

Studnie jelenia góra

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zainwestowaniem we własną przydomową studnię? Nie do końca wiesz jaki typ studni powinieneś wybrać? To żaden problem! Spróbuję przybliżyć krótko pozytywy wynikające z takiej inwestycji oraz wskazać najlepszą z występujących na rynku opcji. Myślę, że powinieneś zapoznać się z ofertą na studnie Jelenia Góra.

STUDNIE JELENIA GÓRA GŁĘBINOWE – czym są i jak powstają

Studnia głębinowa jest systemem pionowego pozyskiwania wód podziemnych za pomocą odwiertu, sięgającego do odpowiedniego poziomu wody. Pobór wody z tego typu studni następuje za sprawą specjalnej pompy głębinowej.

Jak więc wygląda wybudowanie takiej studni?

 1. Wyszukanie najlepszego miejsca pod instalację studni
 2. Wykonanie właściwego odwiertu
 3. Dotarcie do optymalnej warstwy wodonośnej
 4. Obudowanie odwiertu specjalnymi rurami studziennymi
 5. Wypełnienie żwirem filtracyjnym powierzchni powstałej między ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby odizolować wody gruntowe
 6. Dokładne osłonięcie powstałego odwiertu
 7. Wstępne pompowanie, aż do uzyskania przeźroczystej wody
 8. Skontrolowanie produktywności studni oraz jej głębokości
 9. Dopasowanie najlepszej pompy głębinowej
 10. Podłączenie całej instalacji do wybranego budynku

Poznaliśmy już ogólne korzyści posiadania własnego urządzenia, jakim jest studnia. Dowiedzieliśmy się także jak pokrótce przedstawia się proces powstawania najchętniej wybieranej studni wierconej. Sprawdźmy teraz co pozwala wyróżnić ją na tle pozostałych typów studni.

Czym charakteryzują się głębinowe studnie Jelenia Góra

 • Efektywność – Studnia tego typu osiąga znaczną głębokość, niejednokrotnie przekraczającą ponad 10 m. Przekłada się to na jej znakomitą wydajność, która jest zdecydowanie lepsza niż ma się to w przypadku np. studni kręgowej.
 • Czystość – Spora głębokość odwiertu wraz z odpowiednim zabezpieczeniem wpływają na to, że pobierana woda ma bardzo dobrą jakość. Jest ona pozbawiona rozmaitych nieczystości, które zdarzają się u pozostałych rodzajów studni.
 • Ekonomia – Nie tworzy dodatkowych wydatków tak jak dzieje się to u dwóch pozostałych typów studni, które narzucają konieczność zakupu osobnych maszyn uzdatniających wodę – jeśli planujemy jej spożycie.
 • Użyteczność – W odróżnieniu od np. studni abisyńskiej, której pobrana woda z reguły nadaje się tylko do użytkowania w gospodarstwie domowym, ta ze studni głębinowej nadaje się również do spożycia.
 • Żywotność – Wybudowanie własnej studni jest jednorazową inwestycją, która posłuży na długie lata.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami wiercenia studni głębinowych serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą zaplanować w pełni bezpieczną instalację. Wybierz studnie Jelenia Góra a z całkowitą ofertą możesz zapoznać się, zaglądając na stronę internetową naszej firmy, do czego serdecznie zachęcamy.

Zobacz również -> Kostka brukowa w bardzo dobrej cenie