Styl życia

Zobacz jak się leczy fala uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową

Fala uderzeniowa, czy zdarzyło Ci się zastanawiać nad tym zagadnieniem? Jeżeli jest dla Ciebie zupełnie obce, to za chwilę wszystko Ci objaśnię. Zacznijmy od tego co to jest fala uderzeniowa Wrocław.

Dla jakiego pacjenta odpowiednia jest fala uderzeniowa?

Terapia ta działa bardzo szybko i ma wszechstronne wykorzystanie, w związku z tym tego typu leczenie doceniane jest przez sportowców. Najczęściej wykorzystuje się falę uderzeniową Wrocław na kłopoty związane ze ścięgnami, lecz znajduje ona również swoje zastosowanie w zaburzeniach kości. Należałoby wspomnieć, iż leczenie falą nie zawsze będzie stosowane. Toteż przed przystąpieniem do terapii, należy przeprowadzić z pacjentem wywiad. Nie mogą jej stosować osoby chore na zaburzenia krzepliwości krwii lub będące w ciąży.

Jak działa fala uderzeniowa Wrocław?

To terapia, specjalizująca się w leczeniu chorych z dolegliwościami takimi jak stany zapalne układu mięśniowo-szkieletowego. Metoda ta jest niebywale skuteczna i bezpieczna dla chorych. Podczas niej stosuje się falę mechaniczną o bardzo wysokim ciśnieniu, transmitowaną przez profesjonalne urządzenie. Zabieg trwa orientacyjnie pół godziny i już po kilku wizytach widoczne są pierwsze pozytywne wyniki. Fala uderzeniowa Wrocław ma multum zastosowań, a jednym z nich jest działanie przeciwbólowe. Ponadto leczenie falą umożliwia zniszczenie powstałych zwapnień i zwalczanie ostróg piętowych. Mnóstwo osób stosuje zabieg dla celów zapobiegawczych. Dlatego, że umożliwia regenerację tkanek poprzez aktywację do produkcji kolagenu a także stymuluje metabolizm. Kuracja ta poza tym rozluźnia mięśnie, co leczy stany bólowe i relaksuje.

Kto wykonuje ten zabieg?

Leczenie falą uderzeniową wykonuje doświadczony fizjoterapeuta. Jest on odpowiednio wykształconą w tym celu osobą, niewątpliwie spełniającą wszystkie oczekiwania. Fizjoterapeuta dla każdego pacjenta dobierze odpowiednią drogę leczenia, a kuracja od początku do końca zachowa indywidualny charakter. Jest to niewątpliwie duży plus tej metody. Kolejną zaletą kuracji falą uderzeniową jest brak występujących reakcji ubocznych, gdyż praktyka ta jest całkowicie nieinwazyjna.

Wiesz już czym jest fala uderzeniowa i gdzie ją znaleźć. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami na ten temat, znajdź najlepszego fizjoterapeutę w swojej okolicy, ja polecam świetnego fachowca z Wrocławia. Jedynie osoba posiadająca odpowiednią wiedzę pozwoli wyleczyć Twoje dolegliwości i pozbyć się bólu.